ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Wystawy

"Niepozowane" - wystawa zdjęć ulicznych kolektywu Un-Posed Krzysztof Mularczyk

2017-03-03
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
"Niepozowane" - wystawa zdjęć ulicznych kolektywu Un-Posed
fot. Monika Krzyszkowska / Un-Posed
Wystawa zdjęć jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich grup skupiających fotografów ulicznych zawita do Wrocławia

Un-Posed
"Niepozowane"

Wernisaż: 10.03.2017, godz. 18:00

Termin: 10.03-8.04.2017

Miejsce: Galeria FOTO-GEN, pl. bpa Nankiera 8, 50-140 Wrocław

Kontakt: www.okis.pl

-

Nie upozowanie i nie ustawienie zdjęcia to podstawowa zasada fotografii ulicznej. "Niepozowane" to także polska nazwa kolektywu Un-Posed i jednocześnie tytuł wystawy, na której pokazanych zostanie kilkadziesiąt zarówno najlepszych jak i najnowszych zdjęć znanych w środowisku fotografii ulicznej autorów: Damiana Chrobaka, Macieja Dakowicza, Jamie Fyson Howard, Ani Kłosek, Moniki Krzyszkowskiej, Tomasza Kulbowskiego, Tymona Markowskiego, Marty Rybickiej i Adriana Wykroty.

Bohaterem wystawy "Niepozowane" jest człowiek. Znajdujemy go w bardzo różnych sytuacjach – codziennego jeżdżenia do pracy, w trakcie rytuału religijnego lub wypoczynku. Fotografie dziewięciorga autorów powstałe w bardzo różnych miejscach na świecie układają się w opowieść o współczesnej kondycji człowieka. Jak się zachowuje, czym się otacza, jakie emocje wyraża w miejscach publicznych. Co nas z nim łączy? Czy odnajdziemy siebie w podobnych sytuacjach? Czy gdzieś już widzieliśmy te sceny? Niepozowane, migawkowe, ulotne, chwilowe. Mijamy je codziennie.


fot. Tomasz Kulbowski / Un-Posed
fot. Tomasz Kulbowski / Un-Posed

Wystawa "Niepozowane" kolektywu Un-Posed zostanie otwarta 10 marca 2017 roku o godz. 18:00 w Galerii FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Ekspozycja czynna będzie do 8 kwietnia 2017 roku. Kuratorką wystawy jest Joanna Kinowska.

O kolektywie Un-Posed

Powstał w 2011 roku z inicjatywy Damiana Chrobaka. Ten najbardziej rozpoznawalny polski kolektyw skupiony wokół fotografii ulicznej, po przerwie, powrócił na początku 2016 roku w nowej odsłonie. W skład reaktywowanej grupy wchodzą: Damian Chrobak, Maciej Dakowicz, Jamie Fyson Howard, Joanna Kinowska (kuratorka), Ania Kłosek, Monika Krzyszkowska, Tomasz Kulbowski, Tymon Markowski, Marta Rybicka oraz Adrian Wykrota. Nadrzędnym celem grupy jest kształtowanie kreatywności i świadomości wizualnej dotyczącej przestrzeni publicznej oraz promowanie osiągnięć polskich fotografów ulicznych.


fot. Adrian Wykrota / Un-Posed
fot. Adrian Wykrota / Un-Posed

Zdjęcia kolektywu Un-Posed prezentowane były na wystawach w Leica Gallery w Warszawie, podczas Miesiąca Fotografii w Berlinie, a także w ramach międzynarodowych projektów Eastreet i Street Photography Now. Premiera wystawy "Niepozowane" miała miejsce w sierpniu 2016 roku w Brain Damage Gallery w Lublinie.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl